ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4754509
*
nr 475 4509
Spegel
höjd: 109, Med Empireram
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2007
kl 16:12:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/6 14:47:24
1
300 kr
30/6 12:27:51
2
350 kr
1/7 13:22:01
3
400 kr
2/7 12:47:38
4
750 kr
2/7 12:53:01
5
600 kr
2/7 12:53:17
5
800 kr
2/7 15:15:57
6
1.100 kr
2/7 15:24:46
7
1.200 kr
2/7 16:07:13
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empireram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 475 4509
Spegel
höjd: 109, Med Empireram
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/6 14:47:24 | 1 | 300 kr |
30/6 12:27:51 | 2 | 350 kr |
1/7 13:22:01 | 3 | 400 kr |
2/7 12:47:38 | 4 | 750 kr |
2/7 12:53:01 | 5 | 600 kr |
2/7 12:53:17 | 5 | 800 kr |
2/7 15:15:57 | 6 | 1.100 kr |
2/7 15:24:46 | 7 | 1.200 kr |
2/7 16:07:13 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empireram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27